Met trots presenteren wij Para-siting, een nieuw doorlopend programma dat parallel loopt aan onze tentoonstellingen. Para-siting is ons antwoord op de enorme urgentie die we zagen tijdens W139 hosts… voor het creëeren van ruimte voor experiment, try-outs en work-in-uitvoering.
In een politiek klimaat dat binnen de culturele sector een omgeving van schaarste en concurrentie heeft gecreëerd, wil W139 het Amsterdamse artistieke ecosysteem blijven ondersteunen. Daarom delen we vanaf eind februari onze bovenverdieping met (makers)collectieven en initiatieven uit de hele stad.
In The Parasite beschrijft Michel Serres hoe kleine groepen plaagdieren een belangrijke rol kunnen spelen in de publieke discussie. Ze dragen bij aan de creatie van diversiteit en complexiteit, die essentieel zijn voor het menselijk leven en denken. Tijdens Para-siting biedt W139 andere organismen de ruimte om over te nemen: het wordt een omgeving voor ontmoetingen en het uitwisselen van ideeën, waardoor er flexibeler en sneller gereageerd kan worden op actuele of urgente ontwikkelingen.
De Parasites tot en met juni 2025 zijn: Remove the Dot, Bring Your Own Book, Espacio Estamos Bien, Absent Academy en Tempodesert.